Celoroční aktivity

Pěvecký sbor Jakoubek – jakoubek.ymca-jh.cz

Jakoubek  je amatérský smíšený pěvecký sbor, který se věnuje interpretaci křesťanské vokální hudby. Repertoár je tvořen výhradně malými hudebními formami. Jakoubek je sbor lidí zpívajících pro radost sobě i druhým. Jakoubek je sbor tvořený přáteli, kteří se mají rádi a rádi mezi sebe přijímají hudbymilovné nové přátele bez ohledu na jejich konkrétní víru či církevní příslušnost.

YMCA centrum

V prosinci 2013 zahájilo svoji činnost YMCA centrum – v areálu 5. základní školy na sídlišti Vajgar, vchod od Trojstřediska. YMCA centrum nabízí možnost, jak nově vyplnit volný čas, a to pro všechny věkové kategorie – od batolat až po starší generaci.

Mateřské centrum – pro rodiče s dětmi – úterý od 9 do 11 hodin,  středa od 9.30 do 11 hodin, 2. sobota v měsíci od 15.30 do 18 hodin. MC  funguje v Jindřichově Hradci již mnoho let. Je to místo, kde si děti a rodiče mohou hrát, tvořit a navazovat přátelství. Je to místo pro setkávání, výměnu zkušeností a nápadů.  V YMCA centru máme k dispozici hernu, kuchyňku a sociální zařízení. Venku je  zahrada s pískovištěm. S dotazy se můžete obracet na Martinu Koppovou – úterý (martina.koppova@gmail.com), tel. 732 846 333, a Lucku Smékalovou – sobota, tel. 604 118 365.

Fotbálekúterý od 17.00 do 18.00 – v tělocvičně 4. ZŠ nebo v klecovém hřišti u 5. ZŠ (podle počasí). Pro všechny děti od 6 do 12 let. S sebou sportovní oblečení a obutí + pití. Vede Michal Procházka, tel. 607 146 990, prochazka.michal@seznam.cz 

Kavárnička – pro střední a starší generaci – 2. čtvrtek v měsíci od 9.30 do 11.30 hodin – dvě hodiny, kdy je možné se společně setkat u kávy nebo čaje ve vlídném prostředí a popovídat si. K tomu  program z četby, promítání z cest, portréty zajímavých osobností, setkání s hostem…. Vede Blanka Nová – blanka.nova@gmail.com. tel. 777 029 560.

● Klub – pro děti školního věku – čtvrtek od 16 do 18 hodin. Přijďte si zahrát stolní hry, setkat se s novými kamarády, povídat si, tvořit, vařit :-), číst si… – Hanka Nosková (Hanka27474@seznam.cz), tel. 602 162 458.

● Teensing (=Teenager singing) – poslední pátek v měsíci od 19 do 21 hodin. Pro děti od 12 let, z táborů i pro příchozí. Na programu kratší biblické zamyšlení, hodně zpívání, povídání a třeba i nějaké hry… – Honza Blažek (jan.blazek@uvn.cz), tel. 724 587 712. 

Klub Moraveč – Doubci

Klub Doubci vznikl v roce 2009 a jeho hlavní činností je poznávání přírody, plnění různých úkolů a hraní her, jež mají za úkol všestranný rozvoj dětí. Některé akce se ale odehrávají i ve městě či tělocvičně a jejich náplní jsou pak historická témata, sport atd. Každé setkání má též svůj čas pro duchovní program. Během roku se děti schází přibližně jednou měsíčně, kdy program většinou začíná pátečním podvečerem a končí sobotním odpolednem. Zázemí k činnosti i k přespání má klub na faře sboru ČCE Moraveč a jeho základnu tvoří děti tohoto sboru. O prázdninách vrcholí celoroční aktivita táborem Vaklondike, který si všichni zúčastnění užívají u rybníka Valkounov. Tento tábor je otevřen i dalším dětem, čehož využívají kamarádi a spolužáci dětí z Doubků.

Volejbal

Scházíme se každou neděli, od září do května v 19:00 hodin v tělocvičně 5. ZŠ, v letních měsících od 18:00 na hřišti u Evangelického kostela. Rádi mezi sebe přijmeme každého, kdo by chtěl okusit atmosféru tohoto skvělého sportu. S případnými dotazy se můžete obracet na Jirku Nořinského, tel. 721 616 546, jiri.norinsky@seznam.cz.

Futsal

Každý čtvrtek od 21.00 hodin v tělocvičně TJ Slovan (Jarošovská ul.). Kontaktní osoba Michal Procházka, tel. 606 619 465, prochazka.michal@seznam.cz

Pingpong

zvaný též pinčes – převážně sportovní klub, který byl původně koncipován jako poslední štace pro vysloužilé volejbalisty s ortézami. Dnes je již otevřen i otopedicky nezatíženým jedincům z různých sportovních odvětví. Scházíme se jednou týdně v neděli od 19.30 na FM VŠE. Naším cílem je ryzí sportovní zážitek pod heslem: bezpečně, ač s vášní. Kontaktní osoba Zdeněk Krejča – tel. 725 546 815.