Celoroční aktivity

Pěvecký sbor Jakoubek – jakoubek.ymca-jh.cz

Jakoubek  je amatérský smíšený pěvecký sbor, který se věnuje interpretaci křesťanské vokální hudby. Repertoár je tvořen výhradně malými hudebními formami. Jakoubek je sbor lidí zpívajících pro radost sobě i druhým. Jakoubek je sbor tvořený přáteli, kteří se mají rádi a rádi mezi sebe přijímají hudbymilovné nové přátele bez ohledu na jejich konkrétní víru či církevní příslušnost. Zkoušky PS se konají každou středu od 19.30 hodin v YMCA centru.

YMCA CENTRUM:

V prosinci 2013 zahájilo svoji činnost YMCA centrum – v areálu 5. základní školy na sídlišti Vajgar, vchod od Trojstřediska – https://mapy.cz/s/fakobosucu. YMCA centrum nabízí možnost, jak nově vyplnit volný čas, a to pro všechny věkové kategorie – od batolat až po seniory.

Mateřské centrum – pro rodiče s dětmi – pondělí, středa a pátek od 8.30 do 10.30 hodin.

Mateřské centrum YMCA funguje v Jindřichově Hradci již mnoho let. Je to místo, kde si děti a rodiče mohou hrát, tvořit a navazovat přátelství. Je to místo pro setkávání, výměnu zkušeností a nápadů. V YMCA centru máme k dispozici hernu, kuchyňku a sociální zařízení. Venku je zahrada s pískovištěm.

Obracet se můžete na Janu Zobalovou (https://www.facebook.com/jana.zobalova.1) – pondělí a pátek, Alenu Balcarovou (Alena Balcarova | Facebook) – středa.

Hravé odpoledne – pro děti 3 – 6 let – pondělí 15.00 – 17.00. Obracet se můžete na Alenu Lom (https://www.facebook.com/alca.lom), Ivanu Strašíkovou (Facebook) nebo Moniku Kučerovou (Monika Kučerová | Facebook).

Kavárnička – pro seniory – 2. čtvrtek v měsíci od 9.30 do 11.30 hodin – dvě hodiny, kdy je možné se společně setkat u kávy nebo čaje ve vlídném prostředí a popovídat si. K tomu program z četby, promítání z cest, portréty zajímavých osobností, setkání s hostem…. Vede Michal Kitta (kitta@seznam.cz), tel. 737 180 687.

● Klub – pro děti školního věku – každé úterý a čtvrtek od 16 do 18 hodin. Přijďte si zahrát stolní hry, setkat se s novými kamarády, povídat si, tvořit, vařit :-), zpívat… – Adéla Strojková (úterý, poprvé 13.9.) – adela.strojkova@ymca-jh.cz, tel. 608 174 747, a Hanka Nosková (čtvrtek) – Hanka27474@seznam.cz, tel. 602 162 458.

● CestY – večery s promítáním a vyprávěním z cest – 1. čtvrtek v měsíci od 19 do 21 hodin.

● Filmový klub – z nabídky filmů si vybere každý – 2. čtvrtek v měsíci od 19 do 21 hodin.

SPORTY:

Fotbálek – pro děti ve věku od 8 do 15 let – úterý od 16.30 do 17.30 hodin – klecové hřiště u 5. ZŠ, sraz tam – s sebou sportovní oblečení a obutí + pití – vede Michal Procházka, prochazka.michal@seznam.cz, tel. 607 146 990.

Pingpong – zvaný též pinčes – převážně sportovní klub, který byl původně koncipován jako poslední štace pro vysloužilé volejbalisty s ortézami. Dnes je již otevřen i ortopedicky nezatíženým jedincům z různých sportovních odvětví. Scházíme se jednou týdně v neděli od 19.30 v YMCA centru. Naším cílem je ryzí sportovní zážitek pod heslem: bezpečně, ač s vášní. Kontaktní osoba Zdeněk Krejča – tel. 725 546 815.