Celoroční aktivity

Pěvecký sbor Jakoubek – jakoubek.ymca-jh.cz

Jakoubek  je amatérský smíšený pěvecký sbor, který se věnuje interpretaci křesťanské vokální hudby. Repertoár je tvořen výhradně malými hudebními formami. Jakoubek je sbor lidí zpívajících pro radost sobě i druhým. Jakoubek je sbor tvořený přáteli, kteří se mají rádi a rádi mezi sebe přijímají hudbymilovné nové přátele bez ohledu na jejich konkrétní víru či církevní příslušnost.

YMCA CENTRUM:

V prosinci 2013 zahájilo svoji činnost YMCA centrum – v areálu 5. základní školy na sídlišti Vajgar, vchod od Trojstřediska. YMCA centrum nabízí možnost, jak nově vyplnit volný čas, a to pro všechny věkové kategorie – od batolat až po starší generaci.

Mateřské centrum – pro rodiče s dětmi – pondělí od 15 do 17 hodin, úterý od 8.30 do 10.30 hodin, středa od 16 do 18 hodin (odpoledne s pohybem), 2. sobota v měsíci od 14 do 16 hodin.

MC funguje v Jindřichově Hradci již mnoho let. Je to místo, kde si děti a rodiče mohou hrát, tvořit a navazovat přátelství. Je to místo pro setkávání, výměnu zkušeností a nápadů.  V YMCA centru máme k dispozici hernu, kuchyňku a sociální zařízení. Venku je  zahrada s pískovištěm. S dotazy se můžete obracet na Janu Zobalovou – pondělí (https://www.facebook.com/jana.zobalova.1), Evu Sicouret Peréz – úterý (eva.sicouret@gmail.com), Moniku Kučerovou – středa (https://www.facebook.com/monika.kucerovaklenovcova) a Lucku Smékalovou – sobota, tel. 604 118 365.

Fotbálek – pro děti ve věku od 6 do 12 let – úterý od 17 do 18 hodin – scházíme se na klecovém hřišti 5. ZŠ – s sebou sportovní oblečení a obutí + pití – vede Michal Procházka, prochazka.michal@seznam.cz, tel. 776 706 016

Kavárnička – pro střední a starší generaci – 2. čtvrtek v měsíci od 9.30 do 11.30 hodin – dvě hodiny, kdy je možné se společně setkat u kávy nebo čaje ve vlídném prostředí a popovídat si. K tomu  program z četby, promítání z cest, portréty zajímavých osobností, setkání s hostem…. Vede Blanka Nová – blanka.nova@gmail.com. tel. 777 029 560.

● Klub – pro děti školního věku – čtvrtek od 16 do 18 hodin. Přijďte si zahrát stolní hry, setkat se s novými kamarády, povídat si, tvořit, vařit :-), číst si… – Hanka Nosková (Hanka27474@seznam.cz), tel. 602 162 458.

● TeenSing (=Teenager singing) – poslední pátek v měsíci od 19 do 21 hodin. Pro děti od 12 let, z táborů i pro příchozí. Na programu kratší biblické zamyšlení, hodně zpívání, povídání a třeba i nějaké hry… – Honza Blažek (jan.blazek@uvn.cz), tel. 724 587 712. 

Deskovky pro dospělé – 3. neděle v měsíci od 17 do 21 hodin. Pro hravé dospělé. Zásobu her máme, anebo můžete přinést vlastní a naučit nás ji. Kontakt: Hanka Nosková (Hanka27474@seznam.cz), tel. 602 162 458.

MORAVEČ + PELHŘIMOV:

● Doubci – klub Doubci vznikl v roce 2009 a jeho hlavní činností je poznávání přírody, plnění různých úkolů a hraní her, jež mají za úkol všestranný rozvoj dětí. Některé akce se ale odehrávají i ve městě či tělocvičně a jejich náplní jsou pak historická témata, sport atd. Každé setkání má též svůj čas pro duchovní program. Během roku se děti schází přibližně jednou měsíčně, kdy program většinou začíná pátečním podvečerem a končí sobotním odpolednem. Zázemí k činnosti i k přespání má klub na faře sboru ČCE Moraveč a jeho základnu tvoří děti tohoto sboru.

● Kecky – sportování pro starší děti – každý pátek od 19 do 20 hodin v tělocvičně ZŠ v Nové Cerekvi

● Sportování rodin – pro rodiny s menšími dětmi – v úterý od 17 do 18 hodin v tělocvičně ZŠ v Nové Cerekvi

● Ten Sing – parta mladých, která přibírá další hudebníky, zpěváky a zpěvačky. Ten Sing není jedna kapela, ale síť lidí, kteří zpívají, tančí, hrajou… Přidat se může každý ve věku 13 – 19 let. Zkoušky od 12. září každý čtvrtek od 15.30 do 17 hodin v Růžové ulici čp. 82 v Pelhřimově, vede Daniel Matějka – daniel.matejka@gmail.com

● Beachvolejbal – v neděli v penzionu Beachwell, Pelhřimov – vede Martina Malínková – martina.malinkova@post.cz

● Ježečci – oddíl pro děti 1. stupně ZŠ – navazuje na odkaz křesťanského skautingu – v pátek od 14 hodin v modlitebně Starokatolické církve v Pelhřimově, vede Lucie Křivohlavá – kualka@seznam.cz

SPORTY JH:

● volejbal – scházíme se každou sobotu, od září do května v 19:00 hodin v tělocvičně 5. ZŠ, v letních měsících od 18:00 na hřišti u Evangelického kostela. Rádi mezi sebe přijmeme každého, kdo by chtěl okusit atmosféru tohoto skvělého sportu. S případnými dotazy se můžete obracet na Jirku Nořinského, tel. 721 616 546, jiri.norinsky@seznam.cz

● pingpong – zvaný též pinčes – převážně sportovní klub, který byl původně koncipován jako poslední štace pro vysloužilé volejbalisty s ortézami. Dnes je již otevřen i otopedicky nezatíženým jedincům z různých sportovních odvětví. Scházíme se jednou týdně v neděli od 19.30 v sále restaurace Sparta. Naším cílem je ryzí sportovní zážitek pod heslem: bezpečně, ač s vášní. Kontaktní osoba Zdeněk Krejča – tel. 725 546 815.

Fotbálek – pro děti – viz výše