Celoroční aktivity

Pěvecký sbor Jakoubek – jakoubek.ymca-jh.cz

Jakoubek  je amatérský smíšený pěvecký sbor, který se věnuje interpretaci křesťanské vokální hudby. Repertoár je tvořen výhradně malými hudebními formami. Jakoubek je sbor lidí zpívajících pro radost sobě i druhým. Jakoubek je sbor tvořený přáteli, kteří se mají rádi a rádi mezi sebe přijímají hudbymilovné nové přátele bez ohledu na jejich konkrétní víru či církevní příslušnost.

YMCA CENTRUM:

V prosinci 2013 zahájilo svoji činnost YMCA centrum – v areálu 5. základní školy na sídlišti Vajgar, vchod od Trojstřediska. YMCA centrum nabízí možnost, jak nově vyplnit volný čas, a to pro všechny věkové kategorie – od batolat až po starší generaci.

Mateřské centrum – pro rodiče s dětmi – úterý a čtvrtek od 9 do 11 hodin.

MC funguje v Jindřichově Hradci již mnoho let. Je to místo, kde si děti a rodiče mohou hrát, tvořit a navazovat přátelství. Je to místo pro setkávání, výměnu zkušeností a nápadů.  V YMCA centru máme k dispozici hernu, kuchyňku a sociální zařízení. Venku je  zahrada s pískovištěm. S dotazy se můžete obracet na Evu Sicouret Peréz – úterý (eva.sicouret@gmail.com) a Moniku Kučerovou – čtvrtek (https://www.facebook.com/monika.kucerovaklenovcova).

Fotbálek – pro děti ve věku od 6 do 12 let – úterý od 17 do 18 hodin – scházíme se na klecovém hřišti 5. ZŠ – s sebou sportovní oblečení a obutí + pití – vede Michal Procházka, prochazka.michal@seznam.cz, tel. 776 706 016

Kavárnička – pro střední a starší generaci – 2. čtvrtek v měsíci od 9.30 do 11.30 hodin – dvě hodiny, kdy je možné se společně setkat u kávy nebo čaje ve vlídném prostředí a popovídat si. K tomu  program z četby, promítání z cest, portréty zajímavých osobností, setkání s hostem…. Vede Michal Kitta (kitta@seznam.cz), tel. 737 180 687.

● Klub – pro děti školního věku – čtvrtek od 16 do 18 hodin. Přijďte si zahrát stolní hry, setkat se s novými kamarády, povídat si, tvořit, vařit :-), číst si… – Hanka Nosková (Hanka27474@seznam.cz), tel. 602 162 458.

● TeenSing (=Teenager singing) – poslední pátek v měsíci od 19 do 21 hodin. Pro děti od 12 let, z táborů i pro příchozí. Na programu kratší biblické zamyšlení, hodně zpívání, povídání a třeba i nějaké hry… – Honza Blažek (jan.blazek@uvn.cz), tel. 724 587 712. 

DeskovkY pro dospělé – 3. neděle v měsíci od 17 do 21 hodin. Pro hravé dospělé. Zásobu her máme, anebo můžete přinést vlastní a naučit nás ji. Kontakt: Hanka Nosková (Hanka27474@seznam.cz), tel. 602 162 458, a Martina Koppová (martina.koppova@gmail.com), tel. 732 846 333.

MORAVEČ + PELHŘIMOV:

● Doubci – klub Doubci vznikl v roce 2009 a jeho hlavní činností je poznávání přírody, plnění různých úkolů a hraní her, jež mají za úkol všestranný rozvoj dětí. Některé akce se ale odehrávají i ve městě či tělocvičně a jejich náplní jsou pak historická témata, sport atd. Každé setkání má též svůj čas pro duchovní program. Během roku se děti schází nepravidelně, kdy program většinou začíná pátečním podvečerem a končí sobotním odpolednem. Zázemí k činnosti i k přespání má klub na faře sboru ČCE Moraveč a jeho základnu tvoří děti tohoto sboru.

● Kecky – sportování pro starší děti – každou středu od 17 do 18 hodin v tělocvičně ZŠ v Nové Cerekvi

● Sportování rodin – pro rodiny s menšími dětmi – v úterý od 17 do 18 hodin v tělocvičně ZŠ v Nové Cerekvi

● Ten Sing – parta mladých, která přibírá další hudebníky, zpěváky a zpěvačky. Ten Sing není jedna kapela, ale síť lidí, kteří zpívají, tančí, hrajou… Přidat se může každý ve věku 13 – 19 let. Zkoušky od 12. září každý čtvrtek od 15.30 do 17 hodin v Růžové ulici čp. 82 v Pelhřimově, vede Daniel Matějka – daniel.matejka@gmail.com

● Beachvolejbal – v neděli v penzionu Beachwell, Pelhřimov – vede Martina Malínková – martina.malinkova@post.cz

● Ježečci – oddíl pro děti 1. stupně ZŠ – navazuje na odkaz křesťanského skautingu – v pátek od 15 hodin sraz v Růžové ulici čp. 82 v Pelhřimově, vede Lucie Křivohlavá – kualka@seznam.cz

SPORTY JH:

● volejbal – scházíme se každou sobotu, od září do května v 18 hodin v tělocvičně 5. ZŠ, v letních měsících od 18 hodin na hřišti u Evangelického kostela. Rádi mezi sebe přijmeme každého, kdo by chtěl okusit atmosféru tohoto skvělého sportu. S případnými dotazy se můžete obracet na Jirku Nořinského, tel. 721 616 546, jiri.norinsky@seznam.cz

● pingpong – zvaný též pinčes – převážně sportovní klub, který byl původně koncipován jako poslední štace pro vysloužilé volejbalisty s ortézami. Dnes je již otevřen i otopedicky nezatíženým jedincům z různých sportovních odvětví. Scházíme se jednou týdně v neděli od 19.30 v sále restaurace Sparta. Naším cílem je ryzí sportovní zážitek pod heslem: bezpečně, ač s vášní. Kontaktní osoba Zdeněk Krejča – tel. 725 546 815.

Fotbálek – pro děti – viz výše