Letní tábory

Letní dětské tábory Vlčice I, Vlčice II, Rosomák a Vlčice Teen jsou podpořeny dotací MŠMT 

Přihlášky na tábory | YMCA Jindřichův Hradec (ymca-jh.cz)

22.7. – 1.8.2024: Tábor Vlčice I – vlcicei.ymca-jh.cz – cena 2.400 Kč pro členy YMCA, 3.000 Kč pro ostatní

Táborová základna Vlčice se nachází na břehu Staňkovského rybníka v romantickém prostředí bez elektriky. Děti školního věku jsou ubytovány v chatkách a zrekonstruovaném finském domku, který je naplněn až 40 děvčaty a chlapci. Děti se učí vzájemné pomoci, spolupráci, nejrůznějším dovednostem a schopnostem, které mohou v budoucím životě použít. Program tábora je vždy postaven na biblickém tématu a druhém, které je každý rok obměňováno. Během dne se děti mohou těšit na spousty her v nejrůznějším prostředí, koupání, lov vlčků, lanové aktivity, jízdu na lodičkách, zpívání u ohně a mnoho dalších aktivit, ke kterým se během roku nesnadno dostanou. Na základně panuje až „pohádková“ atmosféra, protože kdo jezdí na Vlčici, už nechce jezdit jinam.

12. – 22.7.2024: Tábor Vlčice II – vlciceII.ymca-jh.cz – cena 2.400 Kč pro členy YMCA, 3.000 Kč pro ostatní – OBSAZENO 

Sídlíme v srdci CHKO Třeboňsko, na samém břehu Staňkovského rybníka v chatkách a finském domku, kam se pohodlně vejde všech našich 40 dětí. Tábor je pro kluky a holky celého školního věku. Díky smíšeným družstvům a značnému věkovému rozptylu se tak učí táhnout za jeden provaz, spolupracovat i pomoci mladším. Hry probíhají v lese, na vodě i ve vzduchu a jsou částečně výslednicí  biblického příběhu, který nás ten rok provází. Dobrodružství, napětí, kamarádství, zpívání u ohňů, vyprávění, nové dovednosti, ničím nespoutaná fantazie. To jsou jen zlomky toho, co obsahují zážitky, na kterých se dá růst a na které se pak dobře vzpomíná.

24.7. – 3.8.2024: Tábor Rosomák – rosomak.ymca-jh.cz – cena 2.400 Kč pro členy YMCA, 3.000 Kč pro ostatní

Stanový tábor skautského typu v krásné přírodě České Kanady poblíž rybníka Zvůle – stany s podsadou, indiánský stan týpí, polní kuchyně. Komorní prostředí – maximálně 24 dětí, kluci i holky. Tábor v sobě hravou a nenásilnou formou spojuje tábornictví a křesťanství. Nezáleží přitom na církevní příslušnosti, pouze na otevřenosti. Různorodý program s důrazem na spolupráci ve skupině vede nejen k získání nových znalostí a dovedností a posílení fyzické zdatnosti, ale i k hlubšímu poznání sama sebe, utužení pozitivních vztahů a – doufáme – i k lepší orientaci v životě a nacházení opravdových hodnot. Heslo: Minimum civilizace – maximum zážitků.

29.6. – 6.7.2024: Tábor Tuláků – OBSAZENO

Rodinný tábor v Huti u Pacova.

6. – 12.7.2024: Tábor MiniVlčice – OBSAZENO 

Mini Vlčice je rodinný tábor jindřichohradecké YMCA. Trávíme zde všichni pospolu týden prázdnin u krásného Staňkovského rybníka na místě zvaném Vlčice. Krásný týden, který je vyplněný hrami, dováděním, koupáním a celotáborovou hrou, je provázen dopoledním krátkým biblickým programem, kterým se naše děti hravou formou seznámí s vybraným biblickým příběhem. Celým programem, který je přizpůsoben předškolním dětem, se snažíme podporovat u dětí, i u nás všech, lásku k přírodě, křesťanství a společenství. 

29.7. – 2.8.2024: Příměstský tábor – cena 1.200 Kč

Příměstský tábor má své zázemí v YMCA centru, určen je pro děti od 6 do 12 let. Hrajeme sportovní hry, deskové hry, zpíváme písničky, chodíme na procházky, kreslíme, kreativně tvoříme… V plánu bývá i jednodenní výlet. O vaše děti se budou starají vedoucí s mnohaletou zkušeností s prací s dětmi.

22. – 31.8.2024: Vlčice Teen – cena 2.400 Kč pro členy YMCA, 3.000 Kč pro ostatní – OBSAZENO

Vlčice Teen je tábor pro mladé lidi ve věku 15 – 19 let, kteří chtějí zažít něco nevšedního, poznat sami sebe, vyzkoušet si spolupráci ve skupině a nebát se o tom mluvit. Tábor se koná na táborové základně Vlčice a v jejím okolí.