Letní tábory

22.7. – 1.8.2020: Tábor Vlčice I. – obsazeno – vlcicei.ymca-jh.cz

Táborová základna Vlčice se nachází na břehu Staňkovského rybníka v romantickém prostředí bez elektriky. Děti školního věku jsou ubytovány v chatkách a zrekonstruovaném finském domku, který je naplněn až 40 děvčaty a chlapci. Děti se učí vzájemné pomoci, spolupráci, nejrůznějším dovednostem a schopnostem, které mohou v budoucím životě použít. Program tábora je vždy postaven na biblickém tématu a druhém, které je každý rok obměňováno. Během dne se děti mohou těšit na spousty her v nejrůznějším prostředí, koupání, lov vlčků, lanové aktivity, jízdu na lodičkách, zpívání u ohně a mnoho dalších aktivit, ke kterým se během roku nesnadno dostanou. Na základně panuje až „pohádková“ atmosféra, protože kdo jezdí na Vlčici, už nechce jezdit jinam.

12. – 22.7.2020: Tábor Vlčice II. – obsazeno, vlciceII.ymca-jh.cz

Sídlíme v srdci CHKO Třeboňsko, na samém břehu Staňkovského rybníka v chatkách a finském domku, kam se pohodlně vejde všech našich 40 dětí. Tábor je pro kluky a holky celého školního věku. Díky smíšeným družstvům a značnému věkovému rozptylu se tak učí táhnout za jeden provaz, spolupracovat i pomoci mladším. Hry probíhají v lese, na vodě i ve vzduchu a jsou částečně výslednicí  biblického příběhu, který nás ten rok provází. Dobrodružství, napětí, kamarádství, zpívání u ohňů, vyprávění, nové dovednosti, ničím nespoutaná fantazie. To jsou jen zlomky toho, co obsahují zážitky, na kterých se dá růst a na které se pak dobře vzpomíná.

12. – 22.8.2020: Tábor Rosomák – rosomak.ymca-jh.cz

Stanový tábor skautského typu v krásné přírodě České Kanady poblíž rybníka Zvůle – stany s podsadou, indiánský stan týpí, polní kuchyně. Komorní prostředí – maximálně 24 dětí, kluci i holky. Tábor v sobě hravou a nenásilnou formou spojuje tábornictví a křesťanství. Nezáleží přitom na církevní příslušnosti, pouze na otevřenosti. Různorodý program s důrazem na spolupráci ve skupině vede nejen k získání nových znalostí a dovedností a posílení fyzické zdatnosti, ale i k hlubšímu poznání sama sebe, utužení pozitivních vztahů a – doufáme – i k lepší orientaci v životě a nacházení opravdových hodnot. Heslo: Minimum civilizace – maximum zážitků.

16. – 23.8.2020: Tábor Vaklondike – galerie Vaklondike

„Vaklondike je skvělé místo,“… takhle začíná táborová hymna na Vaklondiku. A úplně vystihuje atmosféru tamního místa. Tábor se nachází na půli cesty mezi Novou Cerekví a Moravčí –  u lesa a lesního rybníčku Valkounov. Místo je to naprosto skryté civilizaci, není tam elektřina, ani zavedená pitná voda, spí se v tee-pee a toto vše tvoří neuvěřitelně silný dojem a nezapomenutelný zážitek. K tomu přispívá i pohodová nálada, táborový program a obětaví vedoucí. Děti se zde učí nejen tábornickým dovednostem, ale především solidaritě. Děti jsou vedeny k tomu, že chce-li kolektiv vyhrát, musí zde silnější pomoci slabšímu, jinak nemají šanci uspět. Tomu je učila i již zmiňovaná hymna, která končila slovy: „Lepší dobrý kamarád, než na zlato spoléhat…..“

6. – 12.7.2020: Tábor MiniVlčice – obsazeno

Náš tábor – Mini Vlčice, je rodinný tábor jindřichohradecké YMCA. Trávíme zde všichni pospolu týden prázdnin u krásného Staňkovského rybníka na místě zvaném Vlčice. Krásný týden, který je vyplněný hrami, dováděním, koupáním a celotáborovou hrou, je provázen dopoledním krátkým biblickým programem, kterým se naše děti hravou formou seznámí s vybraným biblickým příběhem. Celým programem, který je přizpůsoben předškolním dětem, se snažíme podporovat u dětí, i u nás všech, lásku k přírodě, křesťanství a společenství.

2. – 8.8.2020: Tábor MoraVlčice – Galerie MoraVlčice

MoraVlčice je tábor, na který jezdí převážně rodiče s dětmi. A to děti různých věkových kategorií a rodiče vlastně taky. Spolu tam prožíváme spoustu dobrodružství, užíváme si společných chvil a společného smíchu. Snažíme se dětem předat nejen znalosti z oblasti přírody, historie a dalších, ale povzbudit v nich i kamarádského ducha, nesobeckost, úctu k druhému a ochotu pomáhat bližním. Tahle forma tábora se nám moc líbí a pobyty si všichni náležitě užíváme.

23.8. – 31.8.2020: Vlčice Teen – obsazeno 

Vlčice Teen je tábor pro mladé lidi ve věku 15 – 19 let, kteří chtějí zažít něco nevšedního, poznat sami sebe, vyzkoušet si spolupráci ve skupině a nebát se o tom mluvit. Tábor se koná na táborové základně Vlčice a v jejím okolí.