Letní tábory

23.7. – 2.8.2022: Tábor Vlčice I. – vlcicei.ymca-jh.cz – obsazeno 

Táborová základna Vlčice se nachází na břehu Staňkovského rybníka v romantickém prostředí bez elektriky. Děti školního věku jsou ubytovány v chatkách a zrekonstruovaném finském domku, který je naplněn až 40 děvčaty a chlapci. Děti se učí vzájemné pomoci, spolupráci, nejrůznějším dovednostem a schopnostem, které mohou v budoucím životě použít. Program tábora je vždy postaven na biblickém tématu a druhém, které je každý rok obměňováno. Během dne se děti mohou těšit na spousty her v nejrůznějším prostředí, koupání, lov vlčků, lanové aktivity, jízdu na lodičkách, zpívání u ohně a mnoho dalších aktivit, ke kterým se během roku nesnadno dostanou. Na základně panuje až „pohádková“ atmosféra, protože kdo jezdí na Vlčici, už nechce jezdit jinam.

13. – 23.7.2022: Tábor Vlčice II. – vlciceII.ymca-jh.cz – obsazeno

Sídlíme v srdci CHKO Třeboňsko, na samém břehu Staňkovského rybníka v chatkách a finském domku, kam se pohodlně vejde všech našich 40 dětí. Tábor je pro kluky a holky celého školního věku. Díky smíšeným družstvům a značnému věkovému rozptylu se tak učí táhnout za jeden provaz, spolupracovat i pomoci mladším. Hry probíhají v lese, na vodě i ve vzduchu a jsou částečně výslednicí  biblického příběhu, který nás ten rok provází. Dobrodružství, napětí, kamarádství, zpívání u ohňů, vyprávění, nové dovednosti, ničím nespoutaná fantazie. To jsou jen zlomky toho, co obsahují zážitky, na kterých se dá růst a na které se pak dobře vzpomíná.

27.7. – 6.8.2022: Tábor Rosomák – rosomak.ymca-jh.cz

Stanový tábor skautského typu v krásné přírodě České Kanady poblíž rybníka Zvůle – stany s podsadou, indiánský stan týpí, polní kuchyně. Komorní prostředí – maximálně 24 dětí, kluci i holky. Tábor v sobě hravou a nenásilnou formou spojuje tábornictví a křesťanství. Nezáleží přitom na církevní příslušnosti, pouze na otevřenosti. Různorodý program s důrazem na spolupráci ve skupině vede nejen k získání nových znalostí a dovedností a posílení fyzické zdatnosti, ale i k hlubšímu poznání sama sebe, utužení pozitivních vztahů a – doufáme – i k lepší orientaci v životě a nacházení opravdových hodnot. Heslo: Minimum civilizace – maximum zážitků.

7. – 13.7.2022: Tábor MiniVlčice – obsazeno 

Mini Vlčice je rodinný tábor jindřichohradecké YMCA. Trávíme zde všichni pospolu týden prázdnin u krásného Staňkovského rybníka na místě zvaném Vlčice. Krásný týden, který je vyplněný hrami, dováděním, koupáním a celotáborovou hrou, je provázen dopoledním krátkým biblickým programem, kterým se naše děti hravou formou seznámí s vybraným biblickým příběhem. Celým programem, který je přizpůsoben předškolním dětem, se snažíme podporovat u dětí, i u nás všech, lásku k přírodě, křesťanství a společenství. 

8. – 12.8.2022: Příměstský tábor YMCA – Příměstský tábor YMCA JH – YMCA Jindřichův Hradec (ymca-jh.cz)

Pro děti od 6 do 12 let. Kdy: 8. – 12. srpna 2022, vždy od 8 do 16 hodin. Kde: YMCA centrum – sídliště Vajgar, Jindřichův Hradec (v areálu 5. ZŠ, vchod od Trojstřediska). Cena: 1.000,- Kč. Kapacita je omezená. Přihlašujte se na prihlasky.ymca-jh.cz. Případné dotazy pište na adela.strojkova@ymca-jh.cz. V ceně tábora jsou obědy, odpolední svačiny, pitný režim, náklady na výlet, hry, pomůcky na aktivity a odměny. Cena nezahrnuje dopolední svačinu, účastníci si zajišťují sami. Budeme hrát sportovní hry, hrát deskové hry, zpívat písničky, chodit na procházky, kreslit, kreativně tvořit… Pojedeme i na jednodenní výlet. O Vaše děti se budou starat vedoucí s mnohaletou zkušeností s prací s dětmi.

22. – 30.8.2022: Vlčice Teen – obsazeno

Vlčice Teen je tábor pro mladé lidi ve věku 15 – 19 let, kteří chtějí zažít něco nevšedního, poznat sami sebe, vyzkoušet si spolupráci ve skupině a nebát se o tom mluvit. Tábor se koná na táborové základně Vlčice a v jejím okolí.

2. – 9.7.2022: Tuláci – obsazeno

Rodinný tábor v Huti u Pacova.