Naše aktivity

Tábor Vlčice  I – vlcicei.ymca-jh.cz

Táborová základna Vlčice se nachází na břehu Staňkovského rybníka v romantickém prostředí bez elektriky. Děti školního věku jsou ubytovány v chatkách a zrekonstruovaném finském domku, který je naplněn až 40 děvčaty a chlapci. Děti se učí vzájemné pomoci, spolupráci, nejrůznějším dovednostem a schopnostem, které mohou v budoucím životě použít. Program tábora je vždy postaven na biblickém tématu a druhém, které je každý rok obměňováno. Během dne se děti mohou těšit na spousty her v nejrůznějším prostředí, koupání, lov vlčků, lanové aktivity, jízdu na lodičkách, zpívání u ohně a mnoho dalších aktivit, ke kterým se během roku nesnadno dostanou. Na základně panuje až “pohádková” atmosféra, protože kdo jezdí na Vlčici, už nechce jezdit jinam.

Tábor Vlčice II – vlciceII.ymca-jh.cz

Sídlíme v srdci CHKO Třeboňsko, na samém břehu Staňkovského rybníka v chatkách a finském domku, kam se pohodlně vejde všech našich 40 dětí. Tábor je pro kluky a holky celého školního věku. Díky smíšeným družstvům a značnému věkovému rozptylu se tak učí táhnout za jeden provaz, spolupracovat i pomoci mladším. Hry probíhají v lese, na vodě i ve vzduchu a jsou částečně výslednicí  biblického příběhu, který nás ten rok provází. Dobrodružství, napětí, kamarádství, zpívání u ohňů, vyprávění, nové dovednosti, ničím nespoutaná fantazie. To jsou jen zlomky toho, co obsahují zážitky, na kterých se dá růst a na které se pak dobře vzpomíná.

Tábor Rosomák – rosomak.ymca-jh.cz

Stanový tábor skautského typu v krásné přírodě České Kanady poblíž rybníka Zvůle – stany s podsadou, indiánský stan týpí, polní kuchyně. Komorní prostředí – maximálně 24 dětí, kluci i holky. Tábor v sobě hravou a nenásilnou formou spojuje tábornictví a křesťanství. Nezáleží přitom na církevní příslušnosti, pouze na otevřenosti. Různorodý program s důrazem na spolupráci ve skupině vede nejen k získání nových znalostí a dovedností a posílení fyzické zdatnosti, ale i k hlubšímu poznání sama sebe, utužení pozitivních vztahů a – doufáme – i k lepší orientaci v životě a nacházení opravdových hodnot. Heslo: Minimum civilizace – maximum zážitků.

Tábor Vaklondike – galerie Vaklondike

„Vaklondike je skvělé místo,“… takhle začíná táborová hymna na Vaklondiku. A úplně vystihuje atmosféru tamního místa. Tábor se nachází na půly cesty mezi Novou Cerekví a Moravčí –  u lesa a lesního rybníčku Valkounov. Místo je to naprosto skryté civilizaci, není tam elektřina, ani zavedená pitná voda, spí se v tee-pee a toto vše tvoří neuvěřitelně silný dojem a nezapomenutelný zážitek. K tomu přispívá i pohodová nálada, táborový program a obětaví vedoucí. Děti se zde učí nejen tábornickým dovednostem, ale především solidaritě. Děti jsou vedeny k tomu, že chce-li kolektiv vyhrát, musí zde silnější pomoci slabšímu, jinak nemají šanci uspět. Tomu je učila i již zmiňovaná hymna, která končila slovy: „Lepší dobrý kamarád, než na zlato spoléhat…..“

Tábor MiniVlčice – picasaweb.google.com/ymcajhradec

Náš tábor – Mini Vlčice, je rodinný tábor jindřichohradecké YMCA. Trávíme zde všichni pospolu týden prázdnin u krásného Staňkovského rybníka na místě zvaném Vlčice. Krásný týden, který je vyplněný hrami, dováděním, koupáním a celotáborovou hrou, je provázen dopoledním krátkým biblickým programem, kterým se naše děti hravou formou seznámí s vybraným biblickým příběhem. Celým programem, který je přizpůsoben předškolním dětem, se snažíme podporovat u dětí, i u nás všech, lásku k přírodě, křesťanství a společenství.

Tábor MoraVlčice – Galerie MoraVlčice

MoraVlčice je tábor, na který jezdí převážně rodiče s dětmi. A to děti různých věkových kategorií a rodiče vlastně taky. Spolu tam prožíváme spousu dobrodružství, užíváme si společných chvil a společného smíchu. Snažíme se dětem předat nejen znalosti z oblasti přírody, historie a dalších, ale povzbudit v nich i kamarádského ducha, nesobeckost, úctu k druhému a ochotu pomáhat bližním. Tahle forma tábora se nám moc líbí a pobyty si  všichni náležitě užíváme.

Tábor Vlčice teen

Vlčice teen je tábor pro náctileté…

Pěvecký sbor Jakoubek – jakoubek.ymca-jh.cz

Jakoubek  je amatérský smíšený pěvecký sbor, který se věnuje interpretaci křesťanské vokální hudby. Repertoár je tvořen výhradně malými hudebními formami. Jakoubek je sbor lidí zpívajících pro radost sobě i druhým. Jakoubek je sbor tvořený přáteli, kteří se mají rádi a rádi mezi sebe přijímají hudbymilovné nové přátele bez ohledu na jejich konkrétní víru či církevní příslušnost.

YMCA centrum

V prosinci 2013 zahájilo svoji činnost YMCA centrum – v areálu 5. základní školy na sídlišti Vajgar, vchod od Trojstřediska. YMCA centrum nabízí možnost, jak nově vyplnit volný čas, a to pro všechny věkové kategorie – od batolat až po starší generaci.

● Mateřské centrum – pro rodiče s dětmi – úterý od 9 do 11 hodin,  středa od 9.30 do 11 hodin. MC  funguje v Jindřichově Hradci již mnoho let. Je to místo, kde si děti a rodiče mohou hrát, tvořit a navazovat přátelství. Je to místo pro setkávání, výměnu zkušeností a nápadů.  V YMCA centru máme k dispozici hernu, kuchyňku a sociální zařízení. Venku je  zahrada s pískovištěm. S dotazy se můžete obracet na Martinu Koppovou – úterý(martina.koppova@gmail.com), tel. 732 846 333, a Marcelu Bitalovou – středa, tel. 773 569 655.

● Hravé poznávání– pro děti ve věku 4 – 7 let – pondělí od 15.30 do 17 hodin – Martina Koppová –martina.koppova@gmail.com, tel. 732 846 333.

● Fotbálek – POZOR NOVINKA! – úterý od 16.30 do 17.30. Pro všechny děti od 6 do 12 let. Sraz před YMCA centrem, hraje se v klecovém hřišti. S sebou sportovní oblečení a obutí + pití. Vede Michal Procházka, tel. 606 619 465, prochazka.michal@seznam.cz 

● Biblický kroužek – pro děti od 1. do 9. třídy – vyprávění biblických příběhů, písničky s kytarou, vymalovánky, obrázky a pracovní listy k tématu, hry a scénky. Vede David Balcar. Biblický kroužek se v současné době nekoná. Pokud by byl zájem, mohl by probíhat v úterý nebo ve čtvrtek po obědě podle možností zájemců. Domluvit se můžete s Davidem Balcarem (tel. 777032221, e-mail: dbalcar@volny.cz).

● Kavárnička – pro střední a starší generaci – 2. čtvrtek v měsíci od 9.30 do 11.30 hodin – dvě hodiny, kdy je možné se společně setkat u kávy nebo čaje ve vlídném prostředí a popovídat si. K tomu  program z četby, promítání z cest, portréty zajímavých osobností, setkání s hostem…. Vede David Balcar – david.balcar@evangnet.cz, tel. 777 032 221 a Blanka Nová – blanka.nova@gmail.com. tel. 777 029 560.

● Klub – pro děti ve věku 8 – 13 let – čtvrtek od 16 do 18 hodin. Přijďte si zahrát stolní hry, napsat úkoly, setkat se s novými kamarády, povídat si, tvořit, vařit :-), číst si… – Hanka Nosková (Hanka27474@seznam.cz), tel. 602 162 458.

Klub Moraveč – Doubci

Klub Doubci vznikl v roce 2009 a jeho hlavní činností je poznávání přírody, plnění různých úkolů a hraní her, jež mají za úkol všestranný rozvoj dětí. Některé akce se ale odehrávají i ve městě či tělocvičně a jejich náplní jsou pak historická témata, sport atd. Každé setkání má též svůj čas pro duchovní program. Během roku se děti schází přibližně jednou měsíčně, kdy program většinou začíná pátečním podvečerem a končí sobotním odpolednem. Zázemí k činnosti i k přespání má klub na faře sboru ČCE Moraveč a jeho základnu tvoří děti tohoto sboru. O prázdninách vrcholí celoroční aktivita táborem Vaklondike, který si všichni zúčastnění užívají u rybníka Valkounov. Tento tábor je otevřen i dalším dětem, čehož využívají kamarádi a spolužáci dětí z Doubků.

Volejbal

Scházíme se každou neděli, od září do května v 19:00 hodin v tělocvičně 5. ZŠ, v letních měsících od 18:00 na hřišti při sboru ČCE J. Hradec. Rádi mezi sebe přijmeme každého, kdo by chtěl okusit atmosféru tohoto skvělého sportu. S případnými dotazy se můžete obracet na Jirku Nořinského, tel. 721 616 546, jiri.norinsky@seznam.cz.

Futsal

Každý čtvrtek od 21.00 hodin v tělocvičně TJ Slovan (Jarošovská ul.). Kontaktní osoba Michal Procházka, tel. 606 619 465, prochazka.michal@seznam.cz

Pingpong

zvaný též pinčes – převážně sportovní klub, který byl původně koncipován jako poslední štace pro vysloužilé volejbalisty s ortézami. Dnes je již otevřen i otopedicky nezatíženým jedincům z různých sportovních odvětví. Scházíme se jednou týdně v neděli od 19.30 na Ricochetu u Merkuru. Naším cílem je ryzí sportovní zážitek pod heslem: bezpečně, ač s vášní. Kontaktní osoba Jirka Pavlíček, tel. 777 316 112, q.pavlicek@seznam.cz

Tábořiště Vlčice – http://ymca-jh.cz/taborova-zakladna-vlcice/

Na našem tábořišti Vlčice u Staňkovského rybníka lze po dohodě se správcovou Hankou Krejčovou sjednat, na dobu mimo prázdnin, pronájem chatek. Základna, uprostřed lesů CHKO Třeboňsko, je vhodná k rybaření, ježdění na kole, pěším výletům, houbaření, projížďkám na kánoích, pramici či raftu. Lze si zahrát volejbal a večer posedět u ohně na pohodlných lavičkách. V areálu není zavedena elektřina. Vařit je možno na plynových vařičích, jež jsou součástí výbavy chatek. K dispozici jsou i plynové lednice.