Noc kostelů

Tento unikátní projekt vznikl před lety v Rakousku a nyní se již čtvrtým rokem koná i v ČR. Letošní Noc kostelů se uskuteční v pátek 24. května na celém území naší země. V Jindřichově Hradci se v rámci Noci kostelů návštěvníkům otevře římskokatolický kostel Nanebevzetí Panny Marie, klášterní kostel sv. Kateřiny, Evangelický kostel v Bratrské ulici a kostel Husova sboru v Kostelní ulici. Připraven je bohatý program, v němž si každý může vybrat. Veršem pro letošní rok je „Potom už nebude den ani noc, ale v čase večera bude světlo.“ (Zach 14,7).

Hlavním cílem Noci kostelů je přiblížení křesťanství, církve a víry nejširší veřejnosti. Brány kostelů, chrámů, kaplí, sborů a modliteben se otevírají v nezvyklou dobu a stanou se nejen atrakcí pro poznávání, ale především prostorem pro setkání. Během večera vcházejí do církevních objektů lidé věřící i nevěřící. Nabízí se tak jedinečná příležitost, jak představit nejen architekturu a historii místa, ale především církevní společenství, které ho spravuje a přebývá v něm.

Důležitým rozměrem je bezesporu i to, že Noc kostelů je projektem, v němž křesťanské církve postupují jednotně, a je tak příležitostí k prohloubení spolupráce a vzájemnosti.

Velký zájem veřejnosti svědčí o tom, že je to snad cesta správným směrem, návštěvnost každým rokem narůstá.

Více se dozvíte na www.nockostelu.cz a na plakátech.

plakát 2013

Napište komentář.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *