0. ročník Vlčického triatlonu družstev

Ve vytrvalém dešti se v sobotu 17. května 2014 konal historicky první Vlčický triatlon družstev. K vychytání organizačních detailů i vítězných strategií byl označen jako 0. ročník.

Pět statečných družstev se posilnilo horkým čajem a postavilo na start. První vyrazili na svůj kilometrový úsek kanoisti. Za mohutného povzbuzování (hrstky) diváků i svých spolubojovníků ze sebe všichni vydali maximum. Rozdílné styly pádlování i polohy v lodi nakonec vynesly pořadí: Jonáš-Fanda-Mustang-Jana-Helča. Všichni okamžitě předali štafetu cyklistům a ti mohli vyrazit na svou 15kilometrovou trasu. Jak se záhy ukázalo, rychlost nemusí být vždy rozhodující, obzvláště když les i s fáborky splývá v jednu šmouhu :-). Ondra dorazil v tak podezřele krátkém čase, že bylo jasno – zabloudil. Hned se také přiznal a sám se diskvalifikoval :-). Michal sice vyrazil na běžecký úsek (3 km), ale jak sám později prohlásil – běžel „na pohodu“, protože mu to bylo jasný. Během Ondrova líčení, kudy že to vlastně po lese jezdil, dorazil Bláža i s informací, že Honza odbočil u roty do Mirochova. Zatímco Helča s Martinem přemýšleli, kam až takto dojede :-), vyrazil na běžeckou trať Jirka. Efektním startem v blátě pobavil diváky, ale pak už zmizel v lese. Naštěstí Honzu napadlo před Mirochovem otočit, takže za chvíli byl v cíli a za ním s minimálním odstupem i Verča. Jejich běžci (Martin a Pavel) mohli vystartovat a diváci už vyhlíželi jen Soukyho. Za chvíli dorazil, bez helmy ale usměvavý. Tonda věděl, že musí máknout, a také to udělal – Pavla nakonec porazil o pouhých 12 vteřin!

Konečné pořadí:

1. Fanda Horázný + Honza Blažek ml. + Jirka Nořinský

2. Helča Vilímková + Jan Tuček + Martin Žídek

3. Jonáš Kopp + Ondra Soukup + Tonda Freimann

4. Janča Slavíková + Verča Slavíková + Pavel Slavík

DISK: Honza Mustang Blažek + Ondra Kučera + Michal Procházka

I přes nepřízeň počasí jsme si 0. ročník Vlčického triatlonu družstev báječně užili a všichni už teď vyhlížíme 1. ročník, který se bude konat 29. – 31.5.2015. Srdečně vás na něj zveme!

 

Napište komentář.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.