5. ples YMCA – Jindřichův Hradec

Tak to letos hrozilo pěkným trapasem …

… počet prodaných vstupenek byl ještě v sobotu dopoledne žalostně malý …

… plesový výbor zpytoval, kde se stala chyba …

… a pak se přímo na místě prodalo tolik lístků, že Střelnice byla naplněná k prasknutí! A vypadalo to, že se všichni i dobře baví!

Náš skvělý osvědčený moderátor Jarda Hojný zahájil ples opět trochu jinak než vloni, předseda Honza Blažek přidal nezbytné „přivítání“ a mohli jsme se těšit na první bod programu.

Tím bylo vystoupení ymkařských dětí, které letos pod vedením Terezy Hojné nacvičily švédský kolový tanec kolem májky vyzdobené žluto-modrými fábory, které (jak Tereza připomněla) spojují Švédsko a Jindřichův Hradec :-). Po vystoupení, které se dětem moc povedlo, byli přizváni na parket i diváci a vše se opakovalo ještě jednou, ovšem tentokrát s desítkami tanečníků – podívejte se do fotogalerie, jak nám to šlo.

A když už jsme se tak pěkně roztancovali, nebyl důvod odcházet a kapela Globus nás ani nenechala. Parket se zaplnil dětmi i dospělými, v párech či skupinkách a všem to při tanci moc slušelo.

V osm hodin přerušilo tanec přestavení skupiny historického šermu Páni z Hradce doplněné pro zájemce možností utkat se mezi sebou. Zájemců byla veliká spousta, naštěstí nedošlo k žádnému krveprolití a mohli jsme pokračovat v plesové zábavě nejdůležitější, tedy v tanci.

To nám vydrželo až do nezbytné „ymkařské děkovačky“, tedy poděkování dobrovolníkům, kteří práci YMCA – Jindřichův Hradec celý rok drží a táhnou, bez nichž by to v YMCA nešlo a pro něž je poděkování jedinou (pozemskou) odměnou :-).

Pak ještě chvilka tance a je tu rozloučení s dětmi. Končí část programu, která je jim více méně přizpůsobena. Na dobrou noc opět po roce všichni společně tančíme „Banány“, z balkónu jsou shozeny balónky, které si děti okamžitě rozeberou a odteď patří parket dospělým. A taky ymkařskému dorostu.  Naši mladí jsou totiž skvělá parta, která si ples nikdy nenechá ujít, a jejíž nadšení je nakažlivé. Až mě to letos dojalo, že jednou budou takhle řádit naše děti… 🙂

V tanci a jiných plesových zábavách (třeba v baru) čas rychle utekl a přišlo losování tomboly. Sponzoři nás ani letos nenechali „ve štychu“, Míša Kučerová opět vyrobila krásné balíčky, k tomu spousta koláčů, lahví a jiných lákadel, takže výherci se mohli radovat a taky se radovali. Jarda a jeho asistentky zvládli losování tak dobře a rychle, že zbyl další krásný čas na tanec, než přišlo…

… půlnoční překvapení! Kdo tam nebyl, může jen litovat… Scénka se odehrává na 45. plese YMCA v roce 2053 a podle toho účastníci (současní –cátníci) vypadají, mluví, tančí… Publikum řvalo a já jsem litovala, že natáčím, protože jsem se za kamerou nemohla smát… Nebudu už vás víc napínat – podívejte se níže na video.

Další náplň večera bývá každý rok podobná. Hodně lidí, kteří zůstávali s dětmi, odejde, a zbyde nás tam hrstka. Ale letos jsem měla pocit, že nás je víc než jiné roky, že nálada je „hodně veselá“ a nikomu se nechce domů…. A já jsem pak nemohla usnout z euforie, že to nejen nebyl ten očekávaný trapas, ale že se to letos díky všem přítomným zase moc povedlo…

Na viděnou 18.1.2014…                       Hanka Nosková

 

Napište komentář.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *