Jak jsme závodili na dračí lodi

Krásné počasí, týmový zážitek a nakonec BEDNA. Tak by se dala shrnout naše premiérová závodní jízda na dračí lodi 6. října 2012.

Už nějakou dobu rostla v hlavě Tomáše Drnka myšlenka, že by YMCA – Jindřichův Hradec mohla postavit posádku a zúčastnit se závodu dračích lodí v rámci 20. ročníku Chalupa Cupu. Tradičně bývá do této regaty závod dračích lodí vložen jako zpestření a v každém ročníku se našla posádka „laiků“, tak proč ne my. Ale co my jsme za laiky, ne? Všichni jsme vyrostli na ymkařských sjezdech různých řek. Tak když trochu zabereme, musí to jít i na rybníku.

Abychom si to aspoň trochu zkusili, svolal Tomáš trénink na jeden nedělní podvečer v září. Nakonec nás to tak chytlo, že jsme se na trénink sešli celkem třikrát. Užili jsme si u toho spoustu srandy a taky vody úplně všude. A jinak tomu nebylo ani při „ostré jízdě“ v sobotu. Jen na vysvětlenou je třeba zmínit, že letos se závod dračích lodí jel jako distanční. Vzhledem k tomu, že byla jen jedna loď, měřil se posádkám čas na určené dráze. Posádky se přihlásily celkem čtyři, jejich jízdy byly vkládány do různých míst programu a výsledné časy pečlivě utajeny. Na nás vyšel start ve 13.30.

Sešli jsme se kolem jedné hodiny odpolední u ymkařské vlajky na nábřeží Vajgaru a oblékli jsme se do nových bílých triček se znakem YMCA, aby nebylo pochyb, za koho tahle posádka jede. Těsně před startem se k nám přidala veledůležitá bubenice Stáňa Krninská a ke kormidlu se postavil Vašek Chalupa. A tady jsou další slavná jména z týmu (v abecedním pořadí): Honza Blažek, Lída Blažková, Tonda Freimann, Jonáš Kopp, Bohouš Krejčí, Anička Krninská, Ondra Kučera, Kryštof Měkuta, Vláďa Nosek, Hanka Nosková, Jana Nořinská, Jirka Nořinský, Blanka Nová, Jirka Pavlíček, Katka Pobudová, Michal Procházka, Janča Slavíková, Verča Slavíková, Matěj Votava a Milena Votavová. Někteří účastníci se to, pravda, dozvěděli asi půl minuty před startem, ale nesli to statečně :-).

Pro začátek jsme se trochu rozpádlovali, pozdravili hromovým AHOJ diváky a zajeli k platu k odstartování. Zabořili jsme pádla do vody a čekali. Chvíli bylo zvláštní ticho a pak se ozvalo: „Budu startovat, připravte se – start“. A voda se začala vařit. Honza udělal tak obrovskou vlnu, že jsem ji v zápětí měla na břiše :-). Zabírali jsme, jak jen jsme mohli, a možná ještě víc. Kolem ostrova nás kormidelník provezl v efektním náklonu a pak už jsme viděli cílovou čáru. Vydali jsme ze sebe maximum… a za cílem setrvačností dojeli ke břehu povzbuzováni potleskem diváků.

Když jsme trochu vydechli, ujistili jsme se, že vyhlašování výsledků bude v 15.20, a odešli do Veslařského klubu na občerstvení. Z terasy jsme sledovali veslařské závody různých kategorií a bylo to prima.

Když se blížil čas vyhlášení, sešli jsme se na „našem“ místě u vlajky. Přestavte si, že někdo dokonce tvrdil, že budeme poslední! No, pravda je, že proti namakaným veslařům z Jindřichova Hradce, Břeclavi a Hradce Králové jsme museli působit trochu nepatřičně, ale jak říkají naši sportovci – dali jsme do toho srdíčko :-). Když moderátor ohlašoval čtvrté místo, měli jsme už nakročeno k platu, ale světe div se – Hradec Králové. Zaplavila nás vlna euforie a těžko jsme se udrželi, abychom nerušili předání ceny. Naplno mohlo naše nadšení propuknout, když to opravdu zaznělo z amplionu: „Na třetím místě YMCA – Jindřichův Hradec“… Řvali jsme jako blázni a v týmových dresech nastoupili na plato vítězů. Dostali jsme láhev šampusu a užívali si potlesku diváků a pochval moderátora. Porazili jsme čtvrtého o 2 vteřiny! Na druhém místě byla Břeclav a vítězem se stala domácí Vajgarská saň. Gratulujeme!

Bouchli jsme šampaňské a radovali se z naprosto nečekaného úspěchu. Díky všem účastníkům, díky fanouškům, našim rodinám a Pánu Bohu…

 

 

Napište komentář.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.