JH slaví #YMCA100

Přijďte s námi oslavit 100. narozeniny YMCA v Československu! 

21.4.2021 uplyne přesně 100 let od prvního zasedání výboru nově vzniklé YMCA v Československu. V červeném stánku na náměstí Míru „u sloupu“ pro vás budou celý den připravené dárky, balónky, letáčky o YMCA… A taky putovní výstava „Na čem záleží“.

21.4.1921 byla v Československu založena samostatná YMCA – stalo se tak z iniciativy T. G. Masaryka na základech vytvořených pozvanými americkými sekretáři.Náplň jednotlivých aktivit se během stoleté historie trochu proměnila, ale hodnoty, na kterých YMCA stojí, stále přetrvávají. Jako tehdy, i dnes je cílem aktivit YMCA nejen kvalitně naplnit volný čas dětí a mladých lidí, podpořit je v objevování vlastních talentů, ale i vytvořit jim bezpečný prostor pro přátelství a spolupráci s druhými a předat jim hodnoty, na kterých stojí demokratická společnost.

Současná situace nám nedovoluje větší oslavy, ale chceme se s vámi v tento památný den YMCA potkat a dát vědět, co vše YMCA v našem městě dělá – pořádá letní tábory, provozuje YMCA centrum s nabídkou kroužků, sportů a aktivit pro všechny věkové kategorie, pod svými křídly má pěvecký sbor Jakoubek, organizuje mnoho jednorázových akcí ve městě, pomáhá, kde je třeba…

K připomenutí práce YMCA bude 21. dubna celý den vlát vlajka YMCA i na balkóně Městského úřadu v Jindřichově Hradci – děkujeme za to!

Mottem oslav 100 let YMCA v Československu je heslo Objevovat, na čem skutečně záleží. Chceme to promýšlet v práci YMCA i ve svých životech a zveme k tomu i vás všechny.

Napište komentář.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.