Slavnostní otevření YMCA centra

Ve středu 27. července byl slavný den! Otevřeli jsme nové, krásné, veliké YMCA centrum. Máme z toho obrovskou radost a moc děkujeme!

Před 25 lety YMCA poprvé nabídla v Jindřichově Hradci maminkám a dětem Mateřské centrum. Už tenkrát se projevila podpora Města Jindřichův Hradec – dalo YMCe k dispozici jednu třídu ve školce pod gymnáziem. Scházeli jsme se tam dlouho a dodnes trvají některá přátelství z té doby. Když pak Město třídu potřebovalo pro školku, našli jsme útočiště na evangelické faře – byli jsme za to moc rádi, bylo to však jen provizorní řešení.

Nadšeně jsme proto přijali další nabídku Města, a to využít prázdný školnický byt na 5. základní škole a 9. prosince 2013 jsme slavnostně otevřeli YMCA centrum. Kromě již zmíněného Mateřského centra jsme v něm dětem i dospělým nabídli spoustu dalších celoročních aktivit: Klub, Fotbálek pro děti, Kavárničku pro seniory, Zpívání pro teenagery nebo Deskovky pro dospělé. A také různé větší či menší jednorázové akce během celého roku. Vše bezplatně, tedy přístupné širokému okruhu lidí.

Ukázalo se, že YMCA centrum je dokonale umístěné – uprostřed sídliště, blízko parkoviště i zastávky MHD a díky neutuchající podpoře vedení 5. základní školy máme k dispozici i veliký kus zahrady.

Dalším velmi pozitivním zjištěním bylo, že všechny nabízené aktivity se setkaly s velkým ohlasem a velkou návštěvností. V den 5. výročí otevření – v prosinci 2018 – nás proto poprvé napadlo, jestli by se prostor nedal nějak rozšířit. S nápadem jsme se obrátili na Město a k naší obrovské radosti vznikl projekt nástavby a Zastupitelstvo města na ni schválilo v rozpočtu částku 4 miliony korun. V průběhu realizace se ukázalo, že nástavba patra by stála mnohem víc, než se původně předpokládalo, a tak se poprvé objevil zlomový nápad na přístavbu – cenou se vešel do schválené částky a pro YMCu přinesl nesrovnatelně lepší možnost využití. Vznikla totiž veliká multifunkční místnost a my už máme spoustu plánů, jaké nové aktivity v ní nabídneme.

Za ty dlouhé roky, co YMCA v Hradci působí, při ní stálo mnoho skvělých podporovatelů z nejužšího vedení Města, z Rady, Zastupitelstva i z řad zaměstnanců Městského úřadu. Neumíme ani vyjádřit, jak moc si toho vážíme. Přináší nám to možnost již víc než 28 let nabízet obrovskému množství lidí všeho věku pestrou náplň volného času. Kromě každoroční dotace na naši celoroční činnost, kterou nám Město poskytuje, se to teď takto zhmotnilo v krásném prostoru nového YMCA centra. A dnes je ten den, kdy nové YMCA centrum slavnostně otevíráme. Máme z toho obrovskou radost a moc děkujeme všem, kdo se o to zasloužili.

Děkujeme také Jihočeskému kraji, který na vybavení YMCA centra přispěl částkou 36.000 korun, a pomohl nám tak připravit tento prostor na další celoroční práci s dětmi a mládeží.

Děkujeme panu projektantovi Petru Vláškovi a panu Martinu Schytilovi, majiteli stavební firmy MS Stavmont – oběma za skvělou spolupráci a naslouchání našim potřebám.

Děkujeme vedení 5. základní školy za podporu, které se nám od nich po celou dobu dostává, a v posledním půlroce taky za trpělivost a toleranci ke stavebnímu ruchu.

A děkujeme všem báječným ymkařským dobrovolníkům, kteří svou obětavou prací bez nároku na hmotnou odměnu přispívají k tomu, že nejen YMCA centrum, ale celá jindřichohradecká YMCA žije různorodými aktivitami a můžeme potřebnou pomoc nabízet i ve výzvách, které před nás staví každodenní život.

Naši milí podporovatelé, moc děkujeme!

A velký dík za fotky patří paní Elišce Čermákové, mluvčí Města JH.

Napište komentář.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *